Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (DPD Kurier) już od 300,00 zł.
Producenci

Dla niemowląt

Zabawki dla małych dzieci

Pierwsza podróż hipciowozem po dywanie albo zabawa sorterem to wielkie przeżycia niewielkich ludzi. Maluchy zupełnie inaczej niż my poznają i percypują świat. Ich doświadczenia ograniczają się często do dywanu lub kojca na domowej podłodze oraz pobliskich tras spacerowych. Poszukują one zupełnie innych bodźców, niż dorośli, chociażby ze względu na etap rozwoju na jakim się znajdują. Zabawki dla najmłodszych dzieci oraz dla niemowląt powinny zatem odpowiadać ich potrzebom rozwojowym. Trudno wymagać od nich wysokiej sprawności manualnej, a prawidłowe chwytanie małą rączką trzonka łyżki bywa wyzwaniem. Właśnie dlatego wszelki zabawki dla maluchów i ich elementy muszą być odpowiednio duże oraz łatwe do chwycenia. Najczęściej klocki dla najmłodszych są o wiele większe niż ich wersja dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym, które znakomicie radzą sobie już nawet z bardzo drobnymi elementami. Naturalnie osobną kwestią jest to, że ci najmłodsi często połykają drobne przedmioty, ponieważ poznają otoczenie wszystkimi zmysłami i wszystkiego muszą dosłownie spróbować. Jednak odpowiednio atestowane, wykonane z bezpiecznych materiałów zabawki edukacyjne dla niemowląt są niezbędne do wspierania ich dalszego rozwoju.

Pierwsze zabawki

To, co nas może niepomiernie znudzić dla maluszka jest niesamowitą przygodą. Nawet monotonna zabawa grzechotką, lub uderzanie nią w różne przedmioty to dla niego całkiem nowe odkrycia, wzbogacające jego ograniczony wciąż nieco świat. Nauka samodzielnego pełzania i raczkowania bywa o wiele skuteczniejsza z jakże profesjonalną, wesoła i śpiewającą, Hula-Kulą turlającą się po podłodze. Dziecko chętnie goni radosną kulę poruszając się stopniowo w sposób coraz bardziej zaawansowany. Wiele zabawek oznaczonych jest symbolami, że można ich używać od urodzenia. W praktyce trudno znaleźć typowe zabawki dla noworodka w kilka dni po jego narodzinach, jednak zanim dziecko zaczyna już wodzić wzrokiem za rodzicami, to warto aby zaopatrzyć je na przykład w ruchomą karuzelkę z pozytywką zawieszoną nad łóżeczkiem. Dziecko oswaja się powoli z tymi przedmiotami, śledzi trajektorię ich ruchu, czuje się bezpiecznie widząc znajome zabawki oraz słysząc znajomą melodię.

Zabawki dla starszych dzieci

Zabawki dla niemowląt oraz dzieci w wieku 1-3 lata wymagają specjalnych atestów oraz gwarancji, że maluch nie skorzysta z nich w szkodliwy dla siebie sposób. Naturalnie granica ta jest płynna, są dzieci, które wcześniej bedą potrafiły bezpiecznie bawić się małymi przedmiotami i takie, które będą musiały nieco poczekać na produkty 3+ nawet po skończeniu tego magicznego wieku. Zabawki dla małych dzieci są zwykle bardzo kolorowe, ponieważ jaskrawe, nasycone barwy są przez maluchy najlepiej odbierane. Podobają się także rodzicom i o to przecież chodzi!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl