Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (DPD Kurier) już od 300,00 zł.
Producenci

Edukacyjne

Zabawki edukacyjne

Zabawa kojarzy się z beztroską. I bardzo dobrze. Ma jednak wiele innych funkcji, a zabawy i zabawki w każdym wieku przede wszystkim mimochodem pozwalają dzieciom się rozwijać. Możecie być pewni, że dzieciaki same chętnie sięgają po odpowiednio stymulujące je na danym etapie życia. Dzieci intuicyjnie poszukują tego, co pozwoli im osiągać kolejne poziomy doskonałości w kwestiach dla dorosłych czasami bardzo prozaicznych. Na przykład zabawki edukacyjne dla rocznego dziecka albo dla 4 latka kształtować będą tak proste z naszego punktu widzenia umiejętności, że nawet nie zwracamy zwykle uwagi na to, jakie wyzwanie stanowią dla dorastającego małego człowieka. Zanim dziecko pójdzie do szkoły musi wykształcić szereg pozornie oczywistych zdolności. Nie chodzi jedynie o liczenie do dziesięciu lub podstawową znajomość alfabetu.

Co ćwiczy przedszkolak oraz młodsze dzieci?

Do szkoły dzieci zaczynają uczęszczać przeciętnie najwcześniej w wieku 6 lub 7 lat. Dlaczego nie wcześniej? Naturalnie z wielu przyczyn, na przykład ze względu na odpowiedni rozwój emocjonalny. Ważna jest jednak przede wszystkim tak zwana motoryka. Zabawki edukacyjne dla niemowląt oraz starszych dzieci zwykle mają na celu jej ćwiczenie. Motoryka duża dotyczy ogólnej sprawności całego ciała i u małych dzieci rozwinięta jest stosunkowo dobrze. Przedszkolaki oraz dzieci w wieku wczesnoszkolnym powinny jednak stale trenować także motorykę małą, która pozwala im na o wiele sprawniejsze wykonywanie wszelkich zajęć manualnych. Nie pamiętamy już często jak na pierwszych lekcjach w naszym życiu trudno było nam utrzymać w ręku długopis lub pióro. Zabawki edukacyjne dla dzieci pozwalają ćwiczyć wiele cennych umiejętności. Podczas ich wyboru możemy zdać się na wspomnianą już dziecięcą intuicję, ale także – kierować się obserwacją szczególnych potrzeb dziecka. Kiedy widzimy drobne deficyty wiemy co wybrać aby szkolić odpowiednie umiejętności, w których zakresie czegoś dziecku brakuje, na przykład muzyczne.

Szybko i wesoło

Na szczęście zdecydowana większość maluchów uczy się poprzez zabawę chętnie i bardzo szybko. Zabawki edukacyjne dla 3 latka, nawet jeżeli nam wydają się nieco podobne do siebie, to naprawdę dobra inwestycja. Dziecko nie nudzi się dzięki różnorodności ich wzornictwa, chociaż często pozwalają one trenować dokładnie te same funkcje. I o to chodzi!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl