Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (DPD Kurier) już od 300,00 zł.
Producenci

Interaktywne

Zabawki interaktywne dla 6 miesięcznego dziecka

Maluchy uwielbiają grające i świecące zabawki. Dzieci w wieku 0-3 lata potrzebują wielu bodźców, odpowiedniej stymulacji czy poświęcanej im uwagi. Spontanicznie reagują także na bodźce wytwarzane przez zabawki, a już szczególnie te interaktywne, czyli zabawki, które niejako odpowiadają na wysyłane przez dzieci sygnały. To bardzo ciekawe odkrycie w wieku niespełna roku, kiedy za każdym razem po wciśnięciu guzika lub pociągnięciu za sznureczek zabawka odgrywa zawsze tą samą, znajomą melodyjkę. Dziecko zaczyna czuć powoli, że może w jakimś stopniu kontrolować świat wokół siebie, a przynajmniej ma wpływ na niektóre, choćby drobne jego elementy i zdarzenia. Już około półroczne dziecko chętnie bawi się zabawkami „komunikującymi się z nim” za pomocą różnych zmysłów. Dlatego zabawki interaktywne dla niemowląt oraz małych dzieci, które potrafią czasem drażnić ich opiekunów, są jednak bardzo ważne i potrzebne w prawidłowym rozwoju maluchów.

Mam już pół roku!

W wieku około pół roku dziecko zaczyna nieśmiało, a następnie coraz pewniej siadać. O ile karuzelka z pozytywka nad łóżeczkiem oraz drobne grzechotki wciąż są dla niego atrakcyjne, to zaczyna rozglądać się za zabawkami oraz przedmiotami o wiele bardziej aktywnie stymulującymi jego rozwój. Dziecko siedzące bardzo chętnie pobawi się już na przykład trzymanym na kolanach Sprytnym Dinusiem z kolorowymi przyciskami. Zabawka ta jest na tyle sprytna, że kiedy plastikowy Dinuś na kółkach napotka przeszkodę na swojej drodze – potrafi cofnąć się i powrócić na przykład na środek pokoju. Taki Dinuś lub roztańczone, Kolorowe Biedroneczki przydadzą się już kiedy dziecko siedzi i następnie – kiedy zacznie się już poruszać. Zabawki interaktywne dla małych dzieci, które pojawią się w domu kiedy pociecha ma około pół roku pozostają z dzieckiem na kolejne miesiące i za każdym razem bywają odkrywane na nowo.

Zabawki ze światełkami

Zabawki takie doskonale nadają się do wieczornych zabaw, oswajając dziecko z ciemnością. Warto jednak uaktywniać wówczas raczej ich świecące elementy, dezaktywując w miarę możliwości te wydające dźwięki. Bez względu na to, które zmysły są stymulowane, właśnie o to chodzi w interaktywnych zabawkach dla niemowląt. Kolory i dźwięki, jakie przez dorosłych mogą być uznane za zbyt intensywne mają zwykle optymalne natężenie odpowiadające potrzebom rozwojowym dzieci w tym wieku.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl