Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (DPD Kurier) już od 300,00 zł.
Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Producenci

Kolorowanki Welwetowe

Kolorowanki welwetowe – dlaczego lepsze od tradycyjnych?

Czy lepsze to sprawa dyskusyjna. Ale na pewno inne. To specjalne kolorowanki na czarnym velvecie. Wypukłe, wyposażone w specjalne mazaki. Po zakończeniu pracy tworzą piękny obraz przypominający nieco witraż, który można powiesić na ścianie. Wypukłe fragmenty kolorowanki pokryte są słynnym czarnym welwetem, dzięki czemu znacznie trudniej wychodzić poza linie. Całość przymocowana do sztywnej tektury nie tylko mniej się gniecie, ale również łatwiej powiesić ją później w dowolnym wybranym miejscu na przykład na ścianie.

Dla kogo kolorowanki welwetowe?

Ten rodzaj kolorowanek przeznaczony jest naturalnie dla wszystkich zainteresowanych powyżej trzeciego roku życia. Oczywiście prym wieść będą tutaj dzieci, które zanim sięgną po kolorowanki klasyczne, wymagające o wiele więcej precyzji i zaangażowania, osiągną pierwsze, motywujące je sukcesy na tym polu. Welwetowe kolorowanki są znakomite właśnie do stawiania pierwszych kroków w trudnej sztuce precyzyjnego malowania obrazków. Wydawać mogłoby się, że jest to zabawka stara jak świat i mało skomplikowana.

Ćwicz z kolorowankami welwetowymi

Jednak właśnie takiego rodzaju zajęcia są dla małych dzieci, zwłaszcza tych wieku przedszkolnym, niezwykle cenne. Ćwiczą bardzo ważną sprawność, czyli tak zwaną małą motorykę. Małe rączki i paluszki nie są jeszcze tak sprawne jak choćby nawet w wieku wczesnoszkolnym. Jest to także jeden z powodów, dla których dzieci rozpoczynają naukę pisania właśnie w tym wieku. Wcześniej zaś, jak i już po rozpoczęciu nauki w szkole, bardzo istotne jest systematyczne wykonywanie działań, najlepiej właśnie w przyjemnej formie zabawy, pozwalających na rozwijanie sprawności ręki oraz precyzji. Właśnie w dobie Internetu i licznych zabawek elektronicznych modna stała się terapia ręki prowadzona często w ramach zajęć ze szkolnym pedagogiem. Oprócz kolorowanek welwetowych dla dzieci istnieje szereg różnego rodzaju zabawek, wyklejanek, wydzieranek i innych ciekawych manualnych inspiracji do spędzania wolnego czasu. To nie tylko zdrowsza dla oczu niż komputer alternatywa, ale właśnie niepozorna, a bardzo skuteczna możliwość przygotowania dziecka do dalszych zadań czekających je w życiu.

Bajecznie kolorowe

Te kolorowanki są o wiele bardziej atrakcyjne wizualnie niż zwykłe kolorowanki na papierze. Żywe kolory pomiędzy czarnymi konturami same w sobie prezentują się intrygująco. Ponadto można w nich dodać na przykład piękne efekty cieniowania.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl